Związek Strzelecki "Strzelec" OSW – Komenda Główna
Życzenia Wielkanocne Komendy Głównej ZS Strzelec OSW dla strzelców
19 kwietnia 2014

alleluja2014

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

 

WIELKANOC 2014

  więcej »


Walczyli o Polskę Wolną i Niepodległą a zostali Wyklęci
2 marca 2014

Ile tych bezimiennych w lasach pogrzebanych?
Ile tych rozstrzelanych nawet bez sprawdzenia danych?
Ile łez musiała wylać nie jedna matka biedna?

Gdy miejsca katyńskich grobów porosły już trawą,
Wy nie bojąc się niczego nie daliście za wygraną
Dla Was niepodległa Polska była najważniejszą sprawą
Niech kajdany kłamstwa pękną Polacy na nogi wstaną
więcej »


Życzenia Świąteczno – noworoczne Komendy Głównej ZS Strzelec OSW
22 grudnia 2013

swieta_rodzinaZa kilka dni będziemy składać sobie życzenia z okazji jednego
z najstarszych i najważniejszych świąt chrześcijańskich.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia a także Nowego 2014 Roku
mamy przyjemność złożyć wszystkim Rodakom życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz sukcesów w pracy zawodowej.

Niech w tym Nowym 2014 Roku szczęście i pomyślność nigdy Państwa nie opuszczają, niech wszyscy z Was znajdą swoje miejsce w życiu, niech spełnią się Wasze najskrytsze marzenia, niech każdy kolejny dzień będzie lepszy od poprzedniego. więcej »

Odprawa II Południowo-Wschodniego Okręgu Strzeleckiego
17 grudnia 2013

„W dniu 7 grudnia 2013 roku, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Tomaszów Lubelski, odbyła się odprawa dowódców Jednostek Strzeleckich II Południowo-Wschodniego Okręgu Strzeleckiego Związku Strzeleckiego „Strzelec”Organizacji Społeczno-Wychowawczej. więcej »


Odsłonięcie pomnika Marszałka Piłsudskiego w Gdyni
16 listopada 2013

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości, jego wigilii w Gdyni miało miejsce historyczne wydarzenie, został odsłonięty pomnik założyciela i pierwszego Komendanta przedwojennego „Strzelca” Józefa Piłsudskiego.

więcej »


Narodowe Święto Niepodległości
10 listopada 2013

11_11_13_kg„Nie ma Europy sprawiedliwej, bez Polski niepodległej na jej mapie (…). Polska jest stale oskarżana w innych państwach. Jest w tym wyraźna i niedwuznaczna chęć posiadania w środku Europy państwa, którego kosztem można byłoby załatwić wszystkie porachunki europejskie”. To tylko niektóre spośród licznych myśli Józefa Piłsudskiego na temat polskiej niepodległości, a które zawsze warto przypominać przy okazji święta 11 Listopada. więcej »


Nóż wbity w plecy!!!
17 września 2013

1„Obywatele! Gdy armia nasza z bezprzykładnym męstwem zmaga się z przemocą wroga od pierwszego dnia wojny, aż po dzień dzisiejszy, wytrzymując napór ogromnej przewagi całości bez mała niemieckich sił zbrojnych, nasz sąsiad wschodni najechał nasze ziemie, gwałcąc obowiązujące umowy i odwieczne zasady moralności. Stanęliśmy tedy nie po raz pierwszy w naszych dziejach w obliczu nawałnicy, zalewającej nasz kraj z zachodu i wschodu. […] Na każdego z was spada dzisiaj obowiązek czuwania nad honorem Naszego Narodu w najcięższych warunkach”  Fragment orędzia prezydenta Ignacego Mościckiego („Monitor Polski”, 25 IX 1939, nr 213).

więcej »


Odsiecz wiedeńska – ostatnie zwycięstwo I Rzeczypospolitej
13 września 2013

1Na widok skrzydlatych jeźdźców z Polski i wąsatego króla w niebieskim kontuszu wiedeńczycy wiwatowali z ogromnym entuzjazmem, a żołnierze z całej Rzeszy nie mogli wyjść z podziwu. Jan Sobieski wraz z wojskiem przybył w ostatniej chwili, pokierował siedemdziesięciotysięczną armią chrześcijańską a potem odbył triumf, jakiego nie widziała nowożytna Europa.

więcej »


74 rocznica wybuchu II Wojny Światowej
1 września 2013

1Gdy 1 września o godz. 4.45 Schleswig-Holstein oddawał pierwszą salwę, wojna tak naprawdę trwała już od kilkunastu minut. Bomby spadały na mosty w Tczewie i bezbronny Wieluń. Hitler rzucił się na Polskę. więcej »


Święto Wojska Polskiego – 93 Rocznica Bitwy Warszawskiej
15 sierpnia 2013

15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego upamiętniające jedno z największych zwycięstw naszego oręża, a odniesione w Bitwie Warszawskiej 1920 r. nad Rosją Sowiecką. W okresie II Rzeczypospolitej obchodzone bardzo uroczyście dla upamiętnienia walk w obronie Ojczyzny. Nie zostało nigdy anulowane żadnym aktem prawnym.

więcej »