Związek Strzelecki "Strzelec" OSW – Komenda Główna
70 Rocznica Powstania Warszawskiego
1 sierpnia 2014

Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy,
tu krwią nasączony jest każdy centymetr ziemi …

Ceną była śmierć za wolności smak,
choć minął czasu szmat, ty pamiętaj brat,
ceną była śmierć, życie oddał dziad,
63 dni chwały, nie przeliczając strat.

więcej »


79. rocznica śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego
12 maja 2014

smierc_012 maja 1935 r. w Belwederze o godz. 20.45 zmarł marszałek Józef Piłsudski. W czasie uroczystości pogrzebowych na Wawelu prezydent Ignacy Mościcki mówił: „Cieniom królewskim przybył towarzysz wiecznego snu. Skroń jego nie okala korona, a dłoń nie dzierży berła. A królem był serc i władcą doli naszej”.

Śmierć marszałka Piłsudskiego była dla polskiego społeczeństwa szokiem. Część osób, lepiej poinformowanych, wiedziała, że marszałek jest chory, ale i one nie zdawały sobie sprawy, że jest to choroba śmiertelna.

więcej »


Przyrzeczenie strzeleckie w Gdyni
4 maja 2014

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest dniem, w którym odbywa się uroczyste przyrzeczenie rekrutów Jednostki Strzeleckiej 4018 Gdańsk Związku Strzeleckiego „Strzelec” Organizacji Społeczno-Wychowawczej. więcej »


Witaj maj, piękny maj, u Polaków błogi raj
1 maja 2014

3majWitaj, majowa jutrzenko, świeć naszej polskiej krainie. Uczcimy ciebie piosenką, która w całej Polsce słynie. Witaj maj, piękny maj, u Polaków błogi raj.
Dnia 3-go maja my Polacy obchodzimy corocznie wyjątkowe wydarzenie, które miało miejsce 223 lat temu. Dokładnie w 1791 roku właśnie w ten dzień została uchwalona ustawa, której zadaniem było uregulowanie panującego wówczas ustroju prawnego na terenie Rzeczypospolitej. więcej »


2 maj – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
1 maja 2014

2majDzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce 2 maja, między innymi świętami: 1 maja – Świętem Pracy i 3 maja – Świętem Konstytucji 3 Maja. Święto ma na celu popularyzację wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Senat RP w uchwale z dnia 12.02.2004 ustanowił dzień 2 maja Świętem Orła Białego. W wyniku decyzji Sejmu święto zmieniono na Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 2 maja jest obchodzony jest również jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą. więcej »


Życzenia Wielkanocne Komendy Głównej ZS Strzelec OSW dla strzelców
19 kwietnia 2014

alleluja2014

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

 

WIELKANOC 2014

  więcej »


Walczyli o Polskę Wolną i Niepodległą a zostali Wyklęci
2 marca 2014

Ile tych bezimiennych w lasach pogrzebanych?
Ile tych rozstrzelanych nawet bez sprawdzenia danych?
Ile łez musiała wylać nie jedna matka biedna?

Gdy miejsca katyńskich grobów porosły już trawą,
Wy nie bojąc się niczego nie daliście za wygraną
Dla Was niepodległa Polska była najważniejszą sprawą
Niech kajdany kłamstwa pękną Polacy na nogi wstaną
więcej »


Życzenia Świąteczno – noworoczne Komendy Głównej ZS Strzelec OSW
22 grudnia 2013

swieta_rodzinaZa kilka dni będziemy składać sobie życzenia z okazji jednego
z najstarszych i najważniejszych świąt chrześcijańskich.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia a także Nowego 2014 Roku
mamy przyjemność złożyć wszystkim Rodakom życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz sukcesów w pracy zawodowej.

Niech w tym Nowym 2014 Roku szczęście i pomyślność nigdy Państwa nie opuszczają, niech wszyscy z Was znajdą swoje miejsce w życiu, niech spełnią się Wasze najskrytsze marzenia, niech każdy kolejny dzień będzie lepszy od poprzedniego. więcej »

Odprawa II Południowo-Wschodniego Okręgu Strzeleckiego
17 grudnia 2013

„W dniu 7 grudnia 2013 roku, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Tomaszów Lubelski, odbyła się odprawa dowódców Jednostek Strzeleckich II Południowo-Wschodniego Okręgu Strzeleckiego Związku Strzeleckiego „Strzelec”Organizacji Społeczno-Wychowawczej. więcej »


Odsłonięcie pomnika Marszałka Piłsudskiego w Gdyni
16 listopada 2013

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości, jego wigilii w Gdyni miało miejsce historyczne wydarzenie, został odsłonięty pomnik założyciela i pierwszego Komendanta przedwojennego „Strzelca” Józefa Piłsudskiego.

więcej »